Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morgan
 
Popis: morgan má dobrou výdrž,čestnou a zvládnutelnou povahu a snadno se ovládá. Hlava by měla být středně velká s širokým čelem,velkýma očima a s profilem rovným,či mírně prohnutým. Hrotité uši jsou postavené daleko od sebe, i klsiny bývají delší než u hřebce. Kostra je robustní s krátkým hřbetem (slabý,nízký či dlouhý hřbet se u Morgana považuje za závažný nedostatek(, širokými bedry a hlubokými slabinami. Kohoutek je výrazný,nikdy nesmí být nižší než bedra. Vysoko nasazený ocas působí vznešeným dojmem.
.....................................................................................
Využití: Morgani jsou oblíbení jezdečtí koně,ale jejich využití je opravdu pestré-parkury,drezúra,zápřehy,turistické a rekreační ježdění či práce na farmě. Díky klidné povaze bývají také skvělými pomocníky při hiporehabilitaci. Každý,kdo si jednou pořídil Morgana,tvrdí,že to není jen nový kůň,ale rovnou nový člen rodiny-tak milý a přátelský je to kůň!
....................................................................................
Zbarvení: Hnědák,vraník,ryzák,bělouš či plavák. Existují dokonce registrovaní jedinci se vzorem overo. Nejrozšířenější jsou však hnědák,vraník a ryzák.
......................................................................................
Výška: Od 141 do 152 cm.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář