Jdi na obsah Jdi na menu
 


Quarter Horse

Původ - USA

Hůlková výška - Mezi 1,45 a 1,60 m

Zbarvení - Všechny nesmíšené typy zbarvení jsou povoleny

Charakter - Všeobecně mají tito koně vynikající temperament a jsou nadprůměrně inteligentní. Snadno se s nimi zachází a jsou velmi spolehliví.

Exteriér - Hlava quartera je malá, široká v čele a v čelistech. Oči jsou velké a výrazné. Kohoutek je nízký, ale dobře vytvořený. Záď a vnitřní strana stehen jsou výrazně osvaleny. Silná hlezna jsou dobře stavěná a dobře postavená.

Možnost využití - Quarter horse je výborný westernový kůň

Chody - Quarteři jsou rychlí, mají dobrou přirozenou rovnováhu a jsou velmi obratní. Díky mohutně osvalené zádi, dobře utvořeným zadním nohám a rovnováze jsou tito koně schopni bleskurychle zrychlit, změnit směr či zastavit.

Zajímavosti - Quarter horse představuje nejstarší a nejpopulárnější americké plemeno koně. Plemeno vzniklo křížením koní orientálních, které dovezli Španělé do Ameriky kolem roku 1600 s anglickými plnokrevníky. V 17. a 18. století byly v Americe dostihy koní velmi populární. Protože zde však nebyly k dispozici typické dostihové dráhy a také chyběly dlouhé rovné cesty, závodilo se na krátkých tratích v obyčejných osadnických vesnicích. Trať obvykle nebývala delší než čtvrt míle. Vítěz musel být schopen vyvinout maximální rychlost během krátké chvíle. Protože na těchto čtvrtmílových tratích vynikají především tito koně nad nejedním anglickým plnokrevníkem, dostali jméno Quarter horse.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prosbička pochvala:o)

(RENATA, 9. 4. 2009 13:56)

AHOJKY TADY JE ADRESA MÉHO BLOGU O STARSHINE A STARSTABLE:kida111.blog.cz:o)DOUFÁM ŽE SE TI BUDE LÍBIT MŮŽEŠ SE ZAPOJIT DO BLESKOVKY SOUTĚŽE ANKET ATD..... PROOOOOOSÍM SKORO NIKDO SE JEŠTĚ NEZAPOJIL..... MOCINKY TI DĚKUJU RENATA:D P.S. SUPER BLODŽEK PAPA:o)